V centrální části Dejvic a Bubenče došlo ke zdražení návštěvnického parkování

V centrální části Dejvic a Bubenče došlo od začátku letošního roku ke zvýšení poplatků za návštěvnické parkování v zónách placeného stání.  

Na fialových zónách došlo ke sjednocení poplatku za parkování na 50 Kč za hodinu. Rezidentů se změny pro parkování v novém roce netýkají.

„Jedním z důvodů pro zvýšení ceny za parkování v zónách placeného stání je především nedostatek parkovacích míst pro rezidenty a hustota individuální dopravy. Naší snahou je, aby lidé pro dopravu do Dejvic a Bubenče využívali především MHD, která je zde na vysoké úrovni a velmi dobře dostupná pro všechny,“ říká radní pro dopravu městské části Praha 6 Ondřej Matěj Hrubeš (ODS). V období od 20:00 do 8. hodiny ráno je však cena na fialových zónách za celou noc pouze 50 Kč.

V modré parkovací zóně je cena za krátkodobé parkování 60 Kč na hodinu a doba, po níž je možné zde parkovat, se zkrátila na dvě hodiny. To je doba dostatečně dlouhá na to, aby si lidé byli schopni obstarat nezbytné agendy v místě, kde na modrých zónách v Dejvicích a Bubenči parkují. Pro delší parkování jsou návštěvníkům Prahy 6 určeny fialové zóny.

TZ Praha 6