Wolkerovu ulici čeká rekonstrukce, změní se dopravní režim

Z důvodu oprav bude od 14. února do 31. května letošního roku uzavřena ulice Wolkerova ulice v Bubenči. Uzavírka se týká úseku náměstí Borise Němcova – Schwaigerova.

„Jsme rádi, že hlavní město realizuje opravu povrchů v ulici Wolkerova, která řadu let připomínala horskou dráhu. Zrekonstruovaná ulice bude bezpečnější a nový povrch sníží hluk od projíždějících vozidel,“ řekl za Prahu 6 radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš.

V souvislosti s uzavírkou komunikace dojde ke změně režimu přednosti jízdy v křižovatce Sibiřské náměstí (Bubenečská) x Sibiřské náměstí. Důvodem změny je zvýšená intenzita dopravy v novém upřednostněném směru vedeném obousměrně ulicemi Goetheho – Sibiřské nám. – Bubenečská a dále směrem do centra. Tento směr je významnou spojnicí pro vedení mimopražské automobilové dopravy s centrem Prahy. Takto upravený režim křižovatky bude i po ukončení uzavírky komunikace trvalý. 

Opravy navazují na předchozí rekonstrukční práce ze závěru minulého roku, které se uskutečnily na náměstí Borise Němcova.  Opravená komunikace zde již byla uvedena do předčasného užívání.

Plánované termíny a postup prací lze sledovat zde.

TZ Praha 6