Linka 225 jezdí ráno posílena

S otevřením nové tramvajové trati v Praze 6 na Dědinu došlo k prodloužení tramvajových linek 20 a 26 a ke zkrácení autobusových linek 108 a 225. Tato změna přinesla nepříjemný přestup navíc pro cestující z Veleslavína do oblasti staré Ruzyně, Jivin a Řep, jelikož nově musí přestupovat na Dědině z tramvaje na autobus. Tato změna linkového vedení ale byla pochopitelná. Méně pochopitelné bylo, proč byl omezen provoz linky 225 na začátku ranní špičky. Místo intervalu 6 minut se natáhl v některých časech na dvojnásobek, tedy 12 minut. V souvislostech se špatnou morálkou dodržování jízdního řádu tramvajových vlaků na lince 26 se stal přestup mezi tramvají a autobusem na Dědině velmi nepříjemný.

Na základě podnětů občanů jsem několikrát řešil problematiku přestupů a prodloužených intervalů linky 225 s ředitelem společnosti Ropid Petrem Tomčíkem. Následné jednání Ropidu s dopravcem linky, Dopravním podnikem hl. m. Prahy, přineslo pro občany Prahy 6 zlepšení. Od nového jízdního řádu, platného od 4. 12. 2023, došlo k přidání spojů na lince 225 v ranní špičce (odjezdy v 6:39 a 6:51). Nově tímto opatřením začíná nepřerušený šestiminutový interval už v 6:21.

Jsem rád, že se daří společně s Vámi, občany Prahy 6, a následně s Ropidem zlepšovat kvalitu cestování městskou dopravou.