Policie kontroluje kamiony

Poté, co se na začátku prázdnin objevily na příjezdových trasách do Prahy 6 dopravní značky zakazující tranzitní dopravu kamionů nad 12 tun, začala policie s kontrolou dodržování zákazu vjezdu.

Během letních měsíců proběhly tři kontroly, při nichž se policie zaměřila n a dodržování zákazu vjezdu kamionů do Prahy 6. Pochybení našla vždy. První akce proběhla 14. července v oblasti Evropské a Karlovarské ulice. Policisté zkontrolovali během několika hodin 22 nákladních automobilů, kdy v pěti případech zjistili nedodržení zákazu vjezdu a uložili za to pokuty v celkové výši devět tisíc korun.

Další kontroly se konaly 17. července a přestupku se dopustila třetina řidičů – z 21 nákladních aut jich v šestkových ulicích nemělo co dělat sedm. Policie uložila pokuty přes osm tisíc korun.
Zatím poslední kontrola byla na začátku srpna, kdy policie odhalila dokonce 29 přestupků souvisejících se zákazem tranzitní dopravy kamionů na vybraných komunikacích. Řidiči vozidel opět dostali pokutu a byli odkloněni na objízdnou trasu. Policie kromě těchto velkých kontrol provádí i namátkové. Pokračovat v nich bude i během podzimu.
„Policie se na kamiony začala zaměřovat pravidelně, což jsme rádi. Zároveň používá další nová místa pro zastavování a kontrolování kamionů. Věříme, že postupně se povede utlumit nákladní dopravu v Praze 6, ale celou situaci s tranzitní dopravou vyřeší až Pražský okruh,“ říká radní pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Publikováno v časopisu Šestka, 09/2023