Stavba trati na Dědině jde do další etapy. Změní se trasy linek MHD

Od čtvrtka 10. srpna dojde k dalším změnám, které si vyžaduje výstavba tramvajové tratě na Dědinu. Ta se blíží ke svému konci a v termínu od 10. 08. 2023 do 03. 09. 2023 se opět změní dopravní obslužnost celé lokality.

Dojde k uzavírkám ulic Drnovská (v úseku mezi ulicemi Dědinská – Vlastina) a Vlastina (v úseku mezi ulicemi Drnovská – Žukovského). Tato omezení jsou navržena s přihlédnutím k harmonogramu stavby tak, aby pro obyvatele celé lokality byla vždy zabezpečena adekvátní objízdná trasa. Řidiči jedoucí po Evropské třídě ve směru do centra budou moci jezdit nově otevřeným propojením obousměrně v relaci Vlastina a bezejmenná komunikace NN 1377, tato bezejmenná ulice představuje stávající parkoviště podél uzavřené části ulice Vlastina. Bude tak zajištěn průjezd do ulic U Valu a Ciolkovského. Řidiči jedoucí po Drnovské ve směru z centra potom mají zabezpečený obousměrný provoz v ulic Dědinská – Navigátorů – Vlastina.

„Další etapa umožní postavit tramvajovou trať v oblasti křižovatky Vlastina x Drnovská, což si vyžádá velké omezení provozu. Kladli jsme proto důraz na to, aby byl vždy umožněn vjezd do ulic U Valu a Ciolkovského. Ohledně změn linek MHD se nám podařilo s dopravním podnikem dohodnout navíc vložené spoje na lince 108 z Petřin do oblasti Nádraží Ruzyně a U Prioru. Podnět na posílení linek jsme obdrželi od místních obyvatel a jsem rád, že v tom dopravní podnik prostřednictvím vedoucího odboru organizace provozu vyšel vstříc,“ říká radní městské části Praha 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).

Opatření pro linku číslo 108

Linka je vedena v trase Dejvická – Hodčina. Ve směru Hodčina je linka vedena do zastávky Brodecká beze změny a dále U Prioru, U Silnice, Pod Cihelnou – výstup. Ve směru Dejvická je linka vedena ulicemi Hodčina, Vlastina, U Silnice, U Prioru a dále po své trase.

Opatření pro linku číslo 191

Ve směru Letiště, respektive Obchodní centrum Ruzyně je linka vedena do zastávky Litovický potok a dále Litovická, U Silnice, Navigátorů, Radistů, Dědinská (vybrané spoje výstup), Drnovská a dále po své trase. Ve směru Na Knížecí je linka vedena ulicemi Drnovská – nástup (pouze vybrané spoje), Evropská, Vlastina, U Silnice a dále po své trase.

Opatření pro linku číslo 225

Ve směru Velká Ohrada je linka vedena do zastávky Divoká Šárka beze změny a dále Evropská, Vlastina, U Silnice, Pod Cihelnou, Hodčina, Vlastina, U Silnice, Pod Cihelnou, Hodčina, Vlastina, U Silnice, Litovická, Ruzyňská, Stochovská, Drnovská a dále po své pravidelné trase. Ve směru Nádraží Veleslavín, respektive Nové Vokovice do zastávky Staré náměstí beze změny a dále Drnovská, Stochovská, Ruzyňská, Litovická, U Silnice, Pod Cihelnou, Hodčina, Vlastina, Evropská a dále po své trase.

Opatření pro linku číslo 910

Ve směru Letiště je linka vedena do zastávky Litovický potok a dále Libocká, Litovická, U Silnice, Navigátorů, Radistů, Dědinská, Drnovská a dále po své trase. Ve směru Na Beránku je linka vedena na křižovatku ulic K Letišti a Evropská beze změny a dále Evropská, Vlastina, U Silnice a dále po stávající trase.

S využitím TZ Praha 6 a TZ DPP